Főoldal      E-mail

Közlemény
Étkezés

Jubileumi kiadvány

Szeretettel ajánljuk figyelmébe jubileumi kiadványunkat!
Részletek>>

Adó 1%

Kedves Szülők!
Kérjük, hogy adójuk 1%-ának felajánlásával támogassák óvodánkat!

Adószámunk: 19112958-1-08

A kedvezményezett neve: Apor Vilmos Római Katolikus Iskola Alapítvány

Számlaszám:

10200249-33072856-00000000

A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:

A kedvezményezett technikai száma, neve: 0011 Magyar Katolikus Egyház

Gyermekeik nevében is köszönjük figyelmességüket!

Aktualitások
Nincs megjeleníthető tartalom. Kérjük, látogasson vissza később.

Óvoda hívogató

2011.01.18.

Tisztelt Szülők!

Szeretettel várjuk gyermekeiket az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont Óvodájába

Nyitott kapuk napja:

• Szülőknek: 2011. január 20. 17.00
  • Gyermekeknek: 2011. január 27. 15.30-16.30

Várjuk mindazon családok gyermekeit, akiknek szülei meggyőződéses keresztény életet választanak gyermekeik részére, igénylik és támogatják az óvodánkban folyó nevelőmunkát...

Jelentkezési lap letöltése>>

1993-ban épült fel Győr délnyugati városrészében (Marcalváros II.) az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont. Az épületegyüttes azóta folyamatosan fejlődik és bővül. 2002 szeptemberétől a meglévő épület keleti részében egy szép, jól felszerelt óvodát hoztunk létre – külön elkerített, napfényes udvarral.
A vértanú Boldog Apor Vilmos püspök nevét viselő intézményünk fenntartói feladatát a Győri Megyéspüspökség látja el.

Nevelési programunkat az Óvodai nevelés országos alapprogramja alapján készítettük el, amely kibővül a gyermekek keresztény hitre nevelésével. Teológiát tanult és szakképzett hitoktató-óvodapedagógus nevelőink vezetésével sok játékkal, dallal, dramatizálással, barkácsolással, imával megismerkedhetnek a hitükkel, a vallásos környezetismerettel a gyermekek. A helyes példaadással hatékony erkölcsi nevelést biztosítunk számukra. Szoros együttműködésre törekszünk a szülőkkel és felajánljuk segítségünket az otthoni hitre neveléshez.

Óvodai programunk kidolgozásánál és a napi gyakorlatánál a gyermekek alapvető megnyilvánulási módjára és fő tevékenységi formájára, a játékra és a mozgásra alapozva szervezzük a főbb nevelési területeken végzendő pedagógiai és pszichológiai feladatainkat. A játék lételeme a gyermeknek mesével, énekkel, verssel fűszerezve. Ezt kínáljuk mi is minden nap a hozzánk járó gyermekeknek. Az óvodai mindennapok egyik legfontosabb eleme a mozgás. Igyekszünk a lehető legtöbb időt az udvaron tölteni, ahol nagymértékben hozzájárulhatunk a ránk bízott gyermekek mozgásigényének kielégítéséhez, egészségük védelméhez, edzéséhez, ezért óvodánk legfontosabb fejlesztési tere a szép, tágas, korszerűen felszerelt udvarunk.
Az iskolaközpontban sikeresen működő alapfokú művészetoktatás képzőművészeti ágának működését segítjük azzal, hogy az óvodában is szem előtt tartjuk a tehetséggondozást.

9 csoporttal működik óvodánk. Az iskolaközpont könyvtárát, sportudvarát, kápolnáját, tükrös falú tornaszobáját az óvodások is használják. Az intézmény doktornője, védőnője, logopédusa, fejlesztő pedagógusa, és gyógytestnevelője a kicsiket is ellátja.

Bábszínház látogatások, hangversenyek, múzeumi foglalkozások, városnéző séták, hosszabb-rövidebb kirándulások, úszásoktatás, valamint a havonta tartott közös családi miséink is hozzájárulnak a gyermeki személyiség harmonikus fejlődéséhez.

Törekszünk arra, hogy katolikus óvodánk légkörére az öröm, a nyitottság, az elfogadás, a szeretetteljes párbeszéd legyen jellemző. Szeretettel várjuk mindazon családok gyermekeit, akiknek szülei meggyőződéses keresztény életet választanak gyermekeik részére, igénylik és támogatják az óvodánkban folyó nevelőmunkát.

Letölthető dokumentumok: