Főoldal      E-mail

Közlemény
Étkezés

Jubileumi kiadvány

Szeretettel ajánljuk figyelmébe jubileumi kiadványunkat!
Részletek>>

Adó 1%

Kedves Szülők!
Kérjük, hogy adójuk 1%-ának felajánlásával támogassák óvodánkat!

Adószámunk: 19112958-1-08

A kedvezményezett neve: Apor Vilmos Római Katolikus Iskola Alapítvány

Számlaszám:

10200249-33072856-00000000

A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:

A kedvezményezett technikai száma, neve: 0011 Magyar Katolikus Egyház

Gyermekeik nevében is köszönjük figyelmességüket!

Aktualitások
2020.07.23.
Gyermekek megáldása

Kézműves szakkör kiállítása

2015.05.13.
"Bármilyen tehetséged van, használd azt! Az erdő is
nagyon csendes lenne, ha csak azok a madarak
énekelnének benne, akik a legjobban tudnak énekelni."
Henry van Dyke

Kézműves szakkörre az év folyamán összesen 32 kisgyermek járt. A Süni, Szivárvány, Maci és Csiga csoportból. Különféle ismert és ismeretlen technikákkal dolgoztunk pl. Qilling -, Írisz -, nemezelés, kasírozás, de az egyik legkedveltebb tevékenység az agyagozás volt, amit a Csiga csoportos gyerekekkel a csoportban is folytattunk. Készültünk különböző ünnepekre: Karácsony, Húsvét, Anyák napja. Dolgoztunk zsugorkával, ami a gyerekek számára nagyon érdekes volt, nehéz volt elhinniük, hogyan lett a tenyérnyi kép olyan pici. Munkálkodtunk papírral, anyaggal egyaránt.
A gyerekek nagyon lelkesek és ügyesek voltak, ha elkészült egy-egy alkotás, közösen örültünk a végeredménynek. Fantasztikus volt a gyerekekkel együtt dolgozni, látni a lelkesedésüket, tudásvágyukat. Nagyon örültem neki, hogy mindig kíváncsian kérdezték, mit készítünk a következő alkalommal.
Több kisgyermek folytatja az iskolában a kézműves ismereteik bővítését az Alapfokú Művészetoktatás keretében. Az év végi kiállítás tükrözi a gyerekek odafigyelő, örömteli és kreatív munkáját. Köszönöm a kedves szülőknek, hogy éven át őrizték gyermekeik alkotásait, így lehetővé tették e színvonalas kiállítást.
Célom a kézműves tevékenységekkel, hogy a gyerekek megismerjék, megszeressék a különböző technikákat, tudják alkalmazni, és tudjanak mit kezdeni az idejükkel, ne unatkozzanak, ezáltal képesek legyenek a szabadidő hasznos kitöltésére akár felnőtt korban is.
Szeretnék a nyári szünetre jó pihenést, az iskolakezdéshez sok sikert, örömöt és kitartást kívánni!
Girbicz Istvánné Piroska néni