Főoldal      E-mail

Étkezés
....................................

Jubileumi kiadvány

Szeretettel ajánljuk figyelmébe jubileumi kiadványunkat!
Részletek>>

Adó 1%

Kedves Szülők!
Kérjük, hogy adójuk 1%-ának felajánlásával támogassák óvodánkat!

Adószámunk: 19112958-1-08

A kedvezményezett neve: Apor Vilmos Római Katolikus Iskola Alapítvány

Számlaszám:

10200249-33072856-00000000

A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:

A kedvezményezett technikai száma, neve: 0011 Magyar Katolikus Egyház

Gyermekeik nevében is köszönjük figyelmességüket!

Aktualitások
Nincs megjeleníthető tartalom. Kérjük, látogasson vissza később.

Apor - nap Gyermeknap I.

2018.05.27.
 Május 23. Boldog Apor Vilmos emléknapja

Óvodánkban már hagyomány, hogy ezen a napon tartjuk a GYERMEKNAPOT. Az ünnepélyes reggeli áhítatok keretében megemlékeztünk az Iskolaközpont névadójáról Boldog Apor Vilmos püspökről. Minden gyermekcsoportban az óvó nénik elmondták és képekkel illusztrálták a püspök atya életét.  A kisoltár köré gyűlve  imádkoztunk, énekeltünk, megköszöntük püspök atya életáldozatát és kértük közbenjárását a Mennyei Atyánál!
A reggeli megemlékezést követően minden csoport útnak indult:
A legkisebbek, a Nyuszi csoportosok, a ménfőcsanaki Szellő utcai játszótérre mentek a 22-es autóbusszal,
a Pillangó  és a Süni csoportosok lovaskocsival a szabadhegyi Rózsák terére kirándult, a Halacska csoportosok a Pándzsa partjára sétáltak el, a nagyobbak közül - Mókus csoportunk - busszal Ménfőcsanakra, a Kastély - kertbe, Csiga és Maci csoport Pannonhalmára látogatott el. A Katica csoport - a Balázs család meghívására - Felpécre ment. A Szivárvány csoportosok a Belvárost hódították meg.
A különböző helyszíneken sok érdekes tevékenységben vehettek részt a gyerekek:
 lovaskocsizás,pogácsasütés, korongozás,új játékok kipróbálása, hempergés a fűben, domboldalon, séta a Lombkorona tanösvényen.. Természetesen a fagylaltozás sem maradhatott el!
Minden csoport kellemesen elfáradva, a gyermeki cipőkön, arcokon és kezeken az út porával, élményekkel gazdagodva tért vissza az óvodába.     A Jóisten gondviselését most is megtapasztalhattuk:  baj nélkül hazaérkezhettünk a kirándulások után.
A GYERMEKNAPI ajándék az idén sem maradt el: pénteken, a családi  délutánon  a Hangraforgó együttes látogatott el óvodánkba és vidám dalaikkal ajándékozták meg a gyermek és felnőtt közönséget.