Lassacskán búcsúzunk az ősztől is. Költöző madaraink rég útrakeltek. Az itthon telelő madarainkról a Katica csoportos kisgyermekek már elkezdtek gondoskodni. Ügyesen számolgatták, válogatták a búza, köles, szotyola, kukorica szemeket, csodás madáretetőt ragasztottak, madáreleséget kevertek, gyúrtak saját kezükkel. Az összekeményedett madáreleséget közösen helyeztük el az óvoda udvarán a fákra, és a csoportunk ablaka előtti madárházikóba.